Уже другий рік поспіль у межах проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module «Політика стійкого міського транспорту в Європі» проводиться підвищення кваліфікації викладачів закладів вищої освіти за курсом «Транспортна політика ЄС. Поточний стан та перспективи імплементації в Україні».

Цьогоріч навчання проходить з 10 лютого по 4 квітня 2025 року, і його актуальність викликала значний інтерес серед викладачів з 15 університетів різних міст України: Києва, Полтави, Дніпра, Чернігова, Суми, Рівного, Харкова.

 

Zobrazenna1

 

Протягом навчального курсу слухачі мали можливість відвідати лекції провідних фахівців у сфері транспортної політики. Заняття проводили доценти Марія Ольхова та Дмитро Рославцев, а також професори Андрій Галкін і Антоніо Комі (Університет Тор Вергата, Італія).

 

У рамках курсу було розглянуто: розвиток транспортної політики в Європі; перспективи імплементації європейських практик в Україні; інтеграція розумних технологій у міську мобільність; планування міського вантажного транспорту відповідно до європейських вимог; досягнення цілей сталого розвитку; впровадження планів сталої міської мобільності.

 

Особливим акцентом навчального процесу стали виступи запрошених спікерів:

 

  • Віктор Загреба – голова правління ГО «Vision Zero», був радником з транспорту та сталої мобільності Міністрів інфраструктури України, аналітик і розробник державної політики;

 

  • Юлія Маліч – керівниця публічної політики «Bolt».

 

Гості поділилися  досвідом відповідності українських стратегічних документів стратегії сталої й розумної мобільності Європейського Союзу, експертним баченням щодо розвитку сталої мобільності, зокрема ринку райд-хелінгу в Україні. Їхні виступи викликали активну дискусію серед учасників курсу.

 

З нетерпінням чекаємо на фінальний захід курсу - круглий стіл «Розвиток сталого транспорту у містах України: вплив війни та перспективи», що стане майданчиком для цікавих проєктів та жвавих дискусій про майбутнє сталого транспорту в Україні!

 

photo 2025 04 02 12 09 32

20–21 січня 2025 року відбулася перша координаційна зустріч учасників міжнародного проєкту Erasmus+/KA2 «Впровадження цілей сталого розвитку міст в програми підготовки бакалаврів з транспортних технологій» (Implementation of Sustainable Urban Development Goals in Transport Bachelor Degree – ISDEGO). Зустріч пройшла на базі Морського технологічного університету (Politechnika Morska, м. Щецин, Польща) та була організована координатором проєкту, професором Станіславом Іваном.

photo 2025 02 03 14 15 44

photo 2025 02 03 14 15 49

 

У заході взяли участь університети-партнери з ЄС, України та Молдови. Представники європейських та українських вишів особисто відвідали зустріч, а представники університетів Республіки Молдова долучилися онлайн. Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова представляла доцентка кафедри транспортних систем і логістики Катерина Вакуленко.

Під час першого дня зустрічі учасники ознайомилися з загальною презентацією проєкту, обговорили його довгострокові та короткострокові цілі, а також визначили ключові напрями подальшої роботи. Катерина Вакуленко презентувала потенціал нашого університету та кафедри в освітньо-науковій та міжнародній діяльності, а також окреслила основні завдання щодо розробки концепції мікрокредитів і оцінки якості реалізації проєкту.

photo 2025 02 03 14 15 52

Другий день зустрічі був присвячений презентації Інженерно економічного факультету транспорту: лабораторій та обладнання.

photo 2025 02 03 14 15 55

photo 2025 02 03 14 16 00

photo 2025 02 03 14 16 04

У результаті зустрічі було сформовано робочі групи та комітет з управління проєктом, визначено основні завдання та обов’язки учасників. Крім того, в рамках заходу відбувся конкурс на найкращий логотип проєкту, в якому переміг варіант, розроблений пані Катериною Вакуленко.

photo 2025 02 03 14 16 08

Вітаємо команду проєкту з офіційним стартом та бажаємо успіхів у подальшій роботі!

 

У рамках проєкту Erasmus+ Jean Monnet Module «Політика стійкого міського транспорту в Європі» кафедра транспортних систем і логістики Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова другий рік поспіль організує курс підвищення кваліфікації для науково-педагогічних працівників закладів вищої освіти.

 

У 2024 році цей курс отримав численні позитивні відгуки учасників завдяки актуальності тематики, практичному підходу та кваліфікації викладачів. Теми, що стосуються європейських стандартів у транспортній політиці та їхнього впровадження в Україні, є особливо важливими у контексті інтеграції до ЄС та післявоєнного відновлення.

 

Запрошуємо до участі у курсі «Транспортна політика Європейського Союзу: поточний стан та перспективи імплементації в Україні»

 

📩 Реєстрація триває до 3 лютого!

 

🔗 Реєстрація за посиланням https://forms.gle/6S549xqv6Av8nrKh6

 

Не втратьте можливість долучитися до спільноти професіоналів, які працюють над розвитком сталої транспортної інфраструктури України.

 

NewsLetter

 

У грудні 2024 року студенти 2 курсу успішно завершили навчання за обов’язковою освітньою компонентною «Політика стійкого міського транспорту в Європі», що інтегрована до освітньо-професійної програми Транспортні технології (міський транспорт)» першого (бакалаврського) рівня в рамках проєкту Жан Моне Модуль «Політика стійкого міського транспорту в Європі» (SUTRAN).

Дисципліна охоплює як лекційні, так і семінарські заняття, спрямовані на формування обізнаності стосовно європейської політики сталого та стійкого транспорту у містах.

Лекції проводили провідні викладачі та науковці кафедри Транспортних систем і логістики Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова та Університету Тор Вергата (Італія): доцентка Марія Ольхова, доцент Дмитро Рославцев, професор Андрій Галкін та професор Антоніо Комі. Вони висвітлили актуальні теми щодо розвитку нормативного забезпечення транспортної політики ЄС, підходів та практики стійкого транспорту в країнах Європи та майбутніх кроків реалізації стратегії стійкого розвитку: ЄС та Україна.

Під час семінарських занять студенти демонстрували високу зацікавленість, виступали з доповідями та презентаціями, активно брали участь у дискусіях. Основна увага була зосереджена на питаннях розвитку та інтеграції України до Європейських транспортних коридорів, стійкої мобільності міст, мікромобільності та планування центрів мобільності в містах.

Особливо варто відзначити творчий підхід студентів до підготовки матеріалів, високий рівень їх аналітичних здібностей, активну участь у діалогах та надихаючі відгуки студентів. Така залученість свідчить про формування у студентів навичок критичного мислення та розуміння важливості стійкої транспортної політики для сучасного суспільства.

Отримані знання та навички є важливим внеском у підготовку майбутніх фахівців, здатних активно долучитися до розбудови інтегрованих транспортних систем України  відповідно  європейським стандартам.

 

 

14  листопада 2024 року в Харківському національному університеті міського господарства імені О. М. Бекетова відбулась Міжнародна науково-практична конференція здобувачів вищої освіти і молодих учених «Перспективи розвитку територій: теорія і практика. Поствоєнне відновлення».

Здобувачі освіти кафедри транспортних систем і логістики, які вивчають Європейські студії у межах проєкту Erasmus + Jean Monnet Module «Політика стійкого міського транспорту у Європі» підготували тези та  взяли участь у конференції. Студенти дослідили актуальні виклики та перспективи розвитку післявоєнної України в контексті інтеграції до Європейського Союзу. У змістовних доповідях були розглянуті ключові питання сталого міського транспорту, вирішення проблем транспортного сектору та визначення майбутніх напрямків розвитку:

  • єдиний європейський транспортний простір: сильні та слабкі сторони
  • розвиток мікромобільності у Європейському Союзі
  • розумні системи паркування: тенденції та можливості для українських міст тощо.

Обрані студентами теми дослідження свідчать про високу зацікавленість питаннями інтеграції України до Європейського транспортного простору та перспективами розвитку транспортних систем у контексті європейського досвіду. Студенти активно досліджують сучасні тренди, такі як розвиток мікромобільності, міської повітряної мобільності та розумних систем паркування, акцентуючи на можливостях адаптації цих інновацій для післявоєнної України. Це свідчить про прагнення молодих науковців сприяти модернізації транспортного сектору та підвищенню його ефективності в умовах інтеграції до європейського простору.

VIII Miznarodna naukovo prakticna konferencia zdobuvaciv visoi osviti i molodih ucenih

Ми у соцмережах

На сайті 13 гостей та 0 користувачів